• 10 September, 2010

    Min finaste födelsedagspresent 0

    Häromdagen fyllde jag år. Då fick jag av min bror Robin och hans tjej Karin en av de finaste presenterna jag någonsin fått.

    De bestämde sig för att ge något som är mer långvarigt än en pryl. Istället blev det en gåva till Röda Korsets insamling för de översvämningsdrabbade i Pakistan. Deras gåva kommer att gå till människor som behöver den mycket mer än jag förmodligen någonsin kommer att göra.

    Tack Robin och Karin och tack alla andra som ger både kärlek, omtanke och pengar till de som behöver det bättre än jag gör!

    Taggar: ,,,

    Kommentarsfunktionen är avstängd.

Bloggare

Om mig

Förbundsordförande för Röda Korsets Ungdomsförbund – den unga humanitära frivilligorganisationen. Tillsammans med frivilliga i Röda Korset, organisationen på plats i nästan världens alla länder, gör jag världen lite bättre varje dag. Helst med fart och fläkt och ofta i second-handklänning. Kom igen, häng på!

Engagera dig

På vår nya sajt kan du läsa mer om vad just du kan göra. Dessutom är det en perfekt plats för dig som vill träffa engagerade nya vänner och diskutera det just du brinner för.

Skapa användare!

Skapa konto på rkuf.se

Röda Korsets Ungdomsförbund